Çemberimde Gül Oya

Çemberimde Gül Oya

Televizyon Dizisi

2004

Süre: 60 dk

İlk Mecra: Kanal D

Yapımcı: Avşar Yapım

Yönetmen: Çağan Irmak

Eser Hakkında

Hayatında her şeyin kötüye gittiği bir dönem yaşayan genç gazeteci Feriha, 70'li yılların Türkiye'sini anlatmak gibi zorlu bir hikayenin peşine düşer. Bu onun her anlamda son şansıdır. Öyle ki, genç kız bu uğurda yıllardır küs olduğu annesiyle barışmayı bile göze alır.

Annesinin gençliğini anlatacaktır. Annesi Yurdanur Hanım'ın bize anlattığı hikaye her yönüyle farklı ve çarpıcı bir hikayedir. Gençliğinde burjuva bir ailenin tek kızı olarak yetişen Yurdanur devrimci bir gence aşık olmuştur. Bu aşk uğruna evini ve ailesini terk eden, alıştığı bütün kolay yaşamı aşkı uğruna reddeden Yurdanur'u zorlu bir mücadele beklemektedir çünkü. Hem aşkı Mehmet'i ailesine karşı savunacak hem de tüp kuyrukları, gaz kuyrukları ve terörün kol gezdiği bir dönemde hayatı öğrenmeye ve ayakları üstünde durmaya çalışacaktır. Öğrenci olayları sırasında tanışan ve aşkları başlayan bu iki genç evlenmeye karar verdiklerinde karşılarında ilk olarak otoriter baba Dinçer Bey'i bulacaklardır.

Dinçer Bey bu aşka şiddetle karşıdır. İki aileyi karşı karşıya getirecek ve kıyametler koparacak olaylar zinciri böylece başlar.

Diğer Eser Sahipleri

Üyeler
Üye Arama
Eser Arama