Kasaba

Kasaba

Televizyon Dizisi

2009 - 2010

Süre: 90 dk

İlk Mecra: Atv

Yapımcı: Ilgaz Giritlioğlu / Tomris Giritlioğlu Asis Yapım

Yönetmen: Cevdet Mercan / Ümit Doğan Karaca

Eser Hakkında

 

İtalya’da yaşayan Yağmur (Lale Yavaş), annesi, babası ve ablası ölünce Türkiye’ye döner. Küçük yeğeni Eylül ortada kalmıştır. Yağmur, babadan kalan tek arsanın tapusunu ve yeğenini de yanına alıp arsayı satmak üzere kasabaya gider. Bu sırada kasabadan geçmekte olan mevsimlik işçiler vardır. Yağmur, muhafazakâr ama entelektüel dul bir adam (Talat Bulut) ile bir işçinin (Murat Ünalmış) aşkı arasında kalır.

Üç farklı kültürden gelen, üç farklı hayatın yaptığı kader ortaklığını ekrana taşıyan Kasaba'da muhafazakar bir aileden gelen, kültürlü ve yalnız bir adam olan Mümtaz (Talat Bulut), İstanbullu genç bir mimar olan Yağmur (Lale Yavaş) ve mevsimlik işçilerin başı Haydar'ın (Murat Ünalmış) yolları bu kasabada kesişir.
Bu üç farklı kültürün birbirleriyle olan çatışmaları, üç hayatın bir aşkın ortasında kesişmesiyle oluşan aşk üçgeni, kasabadaki hayatı biraz savaş alanına çevirir.
Kasaba'da görecekleriniz aynı zamanda bir Türkiye panaromasını ekrana getiriyor. Küçük yerleşim yerlerindeki sıradan sorunlar, cinsiyet ayrımı ve geleneklerin hüküm sürdüğü bir toplum..

Diğer Eser Sahipleri

Senaryo Yazarı
Üyeler
Üye Arama
Eser Arama